Mobil Seo ve araç gereçleri

Mobil Seo ve araç gereçleri

Mobil Seo ve araç gereçleri

Birkaç yıl önce Google’ın aramalarının çoğunun birçok ülkedeki mobil cihazlarda gerçekleştiğini açıkladığı ve Hitwise’ın ABD aramalarının neredeyse % 60’ının mobil cihazlardan olduğunu bildiren bir teyit geçen yıl yapıldı . Bununla birlikte, anlaşılır bir şekilde, Google da bir mobil ilk dizine doğru ilerliyor . Bununla birlikte, tüm SEO araçlarının, mobil odaklı veri ve sonuçları sunacak işlevlere veya raporlara sahip olmadıkları.

Gerçek şu ki, belirli endüstrilerde ve ülkelerde yüksek mobil kullanım nedeniyle, kazanıyor bir SEO stratejisi oluşturmak için mobil arama davranışını ve optimizasyonunu dikkate almak zaten kritik. Örneğin, SimilarWeb’den elde edilen veriler aşağıda görülebileceği gibi , bu özellikle restoranlar ve dağıtım, sağlık, ev hayvanları ve güzellik sektörlerinde ve diğer pek çok alanda önemlidir:

Ben SEO araçları test keyfini beri – Zaten gelen tahmin edeceğiniz üzere benim bazı önceki yazılar – benim gün be gün çalışmayı geliştirmek için daha iyi yollar tespit etmek, Özellikle araçları mobil hedefli işlevsellik her türlü dahil olduğunu kontrol etmeye başladı. Teklifler hala idealden uzak olsa da, var olanlarla sunularak SEO sürecini geliştirirken en azından mobil odaklı en yaygın soruları cevaplayabiliyoruz.

Bu araçları test ederken, birçoğunun farklı mobil odaklı işlevsellik türleri sunduğunu görebiliyordum. Onların kullanımını kolaylaştırmak için, her aracı, cevaplayabilecekleri en yaygın mobil odaklı SEO sorularına eşlediğim bir “Yoğun Mobil Seo ” grafik – kaydetmek ve paylaşmak kolay – oluşturdu.

Resmin yüksek Çözünürlüğü için lütfen resme tıklayınız

Bazılarının beyaz bir renk yerine sarı bir nokta gördüğünü göreceksiniz – örneğin, “Mobil Kitleyi Arayın Davranışınız Nedir?” Sorusu için SEMrush. Bunun nedeni, aracın bazı türden kısıtlamalar nedeniyle soruyu yalnızca kısmen yanıtlayabilmesidir. SEMrush söz konusu olduğunda şu an sadece ABD için mobil veri sağlıyorlar.

Aşağıda, dahil edilen 28 araçla birlikte cevaplanan soruların bir özetini bulabilirsiniz:

1. Seyirci kitlesi arama davranışınız nedir?

Zaten sizi veya rakiplerinizi, mobil arama görünürlüğünü ve / veya trafiği, mevcut mobil görünürlük ve trafiği elde eden sayfaları ve bunların mobil arama paylaşımını veya değerlendirmek ve potansiyel olarak mobil web varlığınızla hedeflemek istediğiniz diğer terimleri gönderen soruları elde edin .

2. Sitenizin mobil arama görünürlüğü ve trafik performansı nedir?

Mobil arama sonuçlarını destekleyen izleyicilerin sıralamasını yapmak için başlangıç ​​yaparken (veya doğrudan izlemeyebileceğiniz terimleri tekrar kontrol etmek için kullanışlı olan) üçüncü taraf mobil sıralama kaynakları arasından mobil arama performansınızı anlamak çok önemlidir Fırsatları belirlemek için bir sıralama ve trafik seviyesi. Doğru kelimeleri hedefliyor musunuz ve doğru sayfalarla sıralamıyorsunuz?

3. Rekabetin mobil web arama görünürlüğü nedir?

Mobil görünürlük bağlamında bilgi vermek önemlidir. Unutmayın ki, mobil görünürlük, trafik ve dönüşümlerden yüksek bir paya sahip olmadığınız için hiçbir fırsatınız olmadığı anlamına gelmez; Kendi mobil SEO stratejinizi oluşturmak için rakiplerinizin mobil arama davranış analizi ile birlikte ne yaptıklarını analiz edin.

4. Sitenizin mobil web versiyonu var mı?

Sayfa düzeyindeki mobil öykünücüler ve doğrulayıcılardan, işlemi kolaylaştıran toplu işlemcilere kadar sıralama sitenizin tüm sayfalarının yanıt veren, dinamik olarak sunulmakta olan veya bağımsız bir mobil web sürümü olup olmadığını doğrulamanız önemlidir:

5. Mobil arama tarayıcıları sitenize nasıl erişir?

Geçmişteki Google tarama verilerini kullanarak, bazı SEO tarayıcıları Googlebot’un akıllı telefon sürümünü taklit etme seçeneği sunacaklardır. Ayrıca, sitenize erişen mobil arama tarayıcılarının gerçek davranışını kontrol etmenize izin veren günlük analizcileri de vardır. Ne yapmaları gerektiği yere gidiyorlar ve neyi kastedileceklerini görüyorlar mı?

6. Mobil site hızınız nedir?

Sitenizin sayfa hızı bilgilerini (mobil arama botlarının yanı sıra mobil kullanıcılar tarafından da görüldüğü gibi) bir sitede ve sayfa düzeyinde alın ve gerektiğinde iyileştirmek için doğrudan öneriler edinin.

7. Mobil web içeriğiniz etkili bir şekilde oluşturulmuş mu?

Mobil web içeriğinizin Google tarafından nasıl bir sayfa düzeyinde görüntülendiğini doğrulayın veya bir site düzeyinde taklit edin. Yüklemeyi tamamlamayan veya gerçek içeriklerinizle müdahaleci bir geçiş reklamı mı gösteriyorsunuz?

8. Mobil web içeriğinizin farklı alanları optimize edilmiş mi?

Bazen bağımsız veya dinamik olarak hizmet veren mobil siteler kullanılırken SEO temelleri unutulmaktadır. Başlıklar, meta tanımları, başlıklar vb. Ilgili soruları doğru bir şekilde belirleyip hedefliyor mu?

9. AMP etkili bir şekilde uygulanmakta mıdır?

Hem sitenizdeki sayfaları AMP sürümlerine veya bunun tam tersine doğru etiketleyip etiketlemediğinizi doğrulayın; gerekli etiketleri, kritik hatalar olmaksızın mobil arama sonuçlarında görünmesini engelleyecek özellikte olup olmadıklarını doğrulayın.

10. Sıralanan sayfalar mobil SERP’lerde nasıl görünür?

Sıralama sayfalarınızın Google mobil arama sonuçlarında nasıl gösterildiğini kontrol edin. Başlık sıfırlanıyor mu? Rekabetin özellikli snippet’inde görünürlük kaybediyor musunuz? Düşük TO’nun potansiyel nedenlerini belirlemek için bunları kullanın.

11. Mobil görünürlük ve trafikte AMP etkisi nedir?

AMP sayfalarınızın hangi sorguların zengin ve zengin olmayan sonuçlarda gösterildiğini ve bu sorguların performanslarını belirleyin. Sitenize ek organik trafikten hangi pay getiriyorlar?

12. Mobil görünürlüğünüzün dönüşümler üzerindeki etkisi nedir?

Mobil SEO çalışmalarınız kapalı mı? Mobil arama sıralamanızın dönüşümlere nasıl dönüştürüldüğünü keşfedin.

 

Canlı Yanıtla